Mistrzynie Polski nadal niepokonane w Eurolidze koszykarek

W drugiej kolejce zmagań w grupie A zespół BC Polkowice zwyciężył na wyjeździe Oympiakos Pireus 83:70. Najskuteczniejszą zawodniczką dolnośląskiej drużyny była Artemis Spanou, ktora zdobyła 27 punktów i zanotowała 11 zbiórek.

W pierwszej kolejce podopieczne Karola Kowalewskiego Polkowice sensacyjnie pokonały we własnej hali wicemistrza Euroligi Fenerbahce Stambuł (73:46), czyli jednego z głównych kandydatów do wygrania całych rozgrywek. Wygrana była na tyle okazała, że mistrzynie Polski leciały do Grecji jako lider grupy A i faworyt środowego spotkania.
Początek spotkania był wyrównany i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi. Po dwóch celnych rzutach osobistych Yvonne Turner na tablicy wyników widniał remis 12:12. Przez kolejne trzy minuty BC nie potrafił jednak zdobyć punktu i Olympiakos odskoczył na 22:12.
W drugiej kwarcie przewaga greckiego zespołu nie malała, a po trafieniu z dystansu Megan Gustafson zrobiło się 27:18. Celnym rzutem spod kosza odpowiedziała jednak szybko Weronika Telenga i od tego momentu rozpoczął się pościg mistrzyń Polski. Wystarczyły trzy minuty i po indywidualnej akcji Zaly Friskovec było już tylko 29:28. Bohaterką ostatnich sekund drugiej części była Artemis Spanau. Greczynka grająca w barwach BC najpierw zebrała piłkę w defensywie, później to samo zrobiła na tablicy rywalek po niecelnym rzucie Stephanie Mavungi, ponowiła skutecznie atak, a do tego była faulowana i skutecznie wykonała rzut osobisty. Dzięki temu w połowie meczu zespól z Dolnego Śląska prowadził 37:35.
Na początku trzeciej kwarty po trafieniu Kylle Shook Olympiakos wyszedł na prowadzenie 41:40. Kolejne trzy minuty mistrzynie Polski wygrały 12:0 i odskoczyły na 52:41. Świetnie w tym okresie zaprezentowała się Mavunga, która trafiała, zbierała i…