Mimo pandemii, KGHM utrzymuje sprzedaż i produkcję

Zarząd miedziowej spółki zorganizował telekonferencję prasową dzień po opublikowaniu wyników za pierwszy kwartał tego roku. Grupa kapitałowa KGHM Polska Miedź zarobiła netto w I kw. br. 690 mln zł, wobec 552 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku – wynika z raportu kwartalnego holdingu.

Prezes KGHM Marcin Chludziński podczas konferencji prasowej, na której omówiono wyniki spółki, wskazał na otoczenie makroekonomiczne, które w dużej mierze determinowane jest przez pandemię koronawirusa. Chludziński wskazał, że w odniesieniu do pierwszego kwartału 2019 r. nastąpił spadek cen miedzi o ponad 9 proc., wzrost cen srebra o 8,5 proc. i umocnienie dolara względem złotówki o 3,4 proc.
Chludziński podkreślił, że „w nienormalnych czasach udało się utrzymać produkcję, udało się utrzymać sprzedaż, udało się utrzymać w ryzach koszty”. Dodał, że utrzymanie produkcji, sprzedaży i dyscypliny kosztów to obecnie duże wyzwanie. – Obserwujemy przemysł wokół nas; nie wszędzie jest to możliwe, w przemyśle wydobywczym na świecie widzimy w wielu miejscach przestoje – mówił.
Prezes podkreślił, że spółka na bieżąco reaguje na pojawiające się „nowe parametry i zmienne”.  – Trzeba na bieżąco reagować w pracach kopalni, w pracach hut (…) ta elastyczność, którą mieliśmy zapisaną w przyjętej w 2018 r. strategii, jest dziś czymś, co nam pomaga – jesteśmy w stanie reagować na zmienność ekonomiczną, która pojawia się w świecie – mówił Chludziński.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *