Miłe złego początki. Śląsk przegrał z Treflem [POSŁUCHAJ]

W meczu otwierającym 7. kolejkę Energa Basket Ligi drużyna z Wrocławia przegrała z zespołem z Sopotu 71:87. Gospodarze nie wykorzystali osłabienia Trefla w którym zabrakło ich najlepszego zawodnika Carlosa Medlocka.

Śląsk zaczął mecz od bardzo szczelnej gry w obronie. Gospodarze zostawiali rywalom mało miejsca, nadążali z kryciem i podwojeniami. Przez pierwsze 5 minut WKS stracił tylko 3 punkty po indywidualnej akcji Jeffa Robersona z dystansu. Goście spudłowali na półmetku inauguracyjnej odsłony 7 z 8 rzutów z gry. Paradoksalnie najbardziej efektywną akcję w obronie zaliczyli jednak koszykarze z Sopotu, kiedy Nana Foulland zablokował Michała Gabińskiego. W połowie kwarty Śląsk – który też nie imponował skutecznością w ataku – prowadził 9:3. Na 3 minuty przed końcem było 9:9, ale wrocławianie nie pozwoli rywalom dłużej dyktować warunków m.in dlatego, że dobrą zmianę dał Andrew Chrabascz zdobywając 4 punkty po akcjach post-up. Po pierwszej kwarcie było 20:13 dla Śląska.
Gospodarze dobrze otworzyli też kolejną odsłonę – trójką popisał się Danny Gibson – ale w połowie kwarty pozwolili gościom na pierwszą poważną serię punktową i z wyniku 26:16 zrobiło się 26:27. Sopocka passa 11:0 i pierwsze prowadzenie w meczu to w dużej mierze zasługa Camerona Ayersa, który zdobywał w niej ostatnie punkty – efektownym wejściem pod kosz i rzutem z dystansu. WKS stracił swoje atuty w obronie pod koszem – po wybronieniu 4 z 7 akcji rzutowych w pomalowanym w pierwszej kwarcie, w drugiej udało się zatrzymać rywali tylko raz na 6 prób kończonych rzutem. Marazm Śląska przerwał dopiero skutecznym podkoszowym manewrem Aleksander Dziewa, a potem Kamil Łączyński zagrał jak na treningu. Rozgrywajacy Śląska nie trafił z czystej pozycji z lewej 45-tki zza łuku, jego koledzy…