Miedziowi bez przełamania. W Lubinie górą Lechia

W meczu kończącym 14. serię piłkarskiej Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin przegrało ze znajdującą się w strefie spadkowej drużyną z Gdańska 0:3.

Piłkarze Zagłębia chcieli zrehabilitować się przed własnymi kibicami po ostatniej ligowej porażce w Łodzi z Widzewem i odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski z Motorem Lublin. Lechia wciąż natomiast bardzo potrzebuje punktów, aby wydostać się ze strefy spadkowej.
Już w 2. minucie po rzucie rożnym w dobrej sytuacji znalazł się Ilkay Durmus, ale pomocnik Lechii uderzył obok bramki. Trzy minuty później szczęścia w polu karnym próbował Filip Starzyński, ale zawodnik gospodarzy strzelił niecelnie.
W kolejnych minutach swoich szans szukali jedni i drudzy, ale żadnej z drużyn nie udało się stworzyć dogodnej sytuacji. Wreszcie w 19. minucie Conrado zagrał piłkę przed pole karne do Flavio Paixao, a Portugalczyk precyzyjnym strzałem zdobył dla Lechii prowadzenie. Sześć minut później mogło być 2:0 dla Lechii, ale strzał Conrado w ostatniej chwili został zablokowany przez Jarosława Jacha. Zagłębie odpowiedziało kontratakiem, ale Damian Bohar trafił w jednego z piłkarzy gości.
Gospodarze osiągnęli przewagę. W 34. minucie groźnie głową strzelał Martin Doleżal, ale minimalnie się pomylił. Cztery minuty później po błędzie obrońców Lechii w dobrej sytuacji znalazł się Bohar, ale został zablokowany. I choć Zagłębie atakowało, to ostatecznie do przerwy Lechia prowadziła 1:0.
Już na początku drugiej połowy groźny strzał z dystansu oddał Łukasz Łakomy, ale minimalnie się pomylił. Gospodarze starali się atakować, a Lechia skupiała się głównie na wybijaniu Zagłębia z uderzenia. W 58. minucie Łakomy zgrał piłkę w pole karne, ale było to zbyt mocne podanie…