Miedź znów straciła szansę na zwycięstwo w końcówce

Piłkarze z Legnicy zremisowali na wyjeździe ze Stalą Mielec 1:1 w ostatnim meczu 28. kolejki Ekstraklasy. Decydującego gola stracili w doliczonym czasie gry.

W pierwszej połowie nie było zbytnich emocji. Co prawda kilka razy oba zespoły były bliskie objęcia prowadzenie, ale ich gra nie mogła się podobać.Miedź najbliższa zdobycia gola była w 25. minucie. Wówczas Giannis Masoura najwyraźniej chciał dośrodkować z prawej strony, ale piłka o mało nie wpadła do bramki Stali. Refleksem wykazał się wówczas Bartosz Mrozek.W 43. min Marcin Flis tak wykonywał rzut rożny, że Mateusz Abramowicz musiał interweniować, aby piłka nie wpadła do bramki.Miedź objęła prowadzenie w 57. min, kiedy Koldo Obieta wyłożył piłkę, a Chiuta pięknym strzałem z 18 metrów pokonał Mrozka.Przy wyniku 1:0 zdecydowaną przewagę miała Stal, ale wyrównała dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry. Wówczas Leondro z prawej strony posłał długą piłkę w pole karne rywala. Dosyć przypadkowo Mateusz Matras skierował ją do siatki.
PGE FKS Stal Mielec – Miedź Legnica 1:1 (0:0)
Gole: 0:1 Chuca (57), 1:1 Mateusz Matras (90+5).Żółta kartka – PGE FKS Stal Mielec: Bartłomiej Ciepiela, Fabian Hiszpański, Alex Vallejo. Miedź Legnica: Dawid Drachal, Olaf Kobacki, Kamil Drygas, Dimityr Wełkowski, Chuca. Czerwona kartka za drugą żółtą – PGE FKS Stal Mielec: Alex Vallejo (90).Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3 558.PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek – Fabian Hiszpański (70. Maciej Wolski), Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger (70. Leandro) – Mateusz Mak (61. Koki Hinokio), Paweł Żyra (61. Alex Vallejo), Piotr Wlazło, Maciej Domański – Bartłomiej Ciepiela (61. Mikołaj Lebedyński).Miedź Legnica:…