Miedź Legnica przegrała z Górnikiem Zabrze 1:3

Jedyną bramkę strzelił Mateusz Piątkowski.

Piłkarze Miedzi po wygranej nad Pogonią Szczecin i porażce w Krakowie z Wisłą chcieli na własnym stadionie odnieść drugie zwycięstwo w ekstraklasie. Górnik w tym sezonie miał na koncie dwa remisy, a w czwartek po porażce na wyjeździe z AS Trencin 1:4 został wyeliminowany w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy.
Początek meczu był wyrównany, a gra toczyła się głównie w środku pola. W 6. minucie z dystansu uderzał Daniel Smuga, ale Łukasz Sapela nie dał się zaskoczyć. Chwilę później po akcji Fabiana Piaseckiego strzelał Frank Adu Kwame i niewiele się pomylił.
Miedź miała swoje szanse. W 18. minucie dośrodkowywał Grzegorz Bartczak, ale piłkę wybił Szymon Matuszek, a chwilę później przewrotką strzelał Mateusz Piątkowski i niewiele się pomylił. Trzy minuty później z ostrego kąta strzelał Piasecki, ale trafił w boczną siatkę.
W 23. minucie Miedź znów miała szansę. Z dystansu uderzał Adrian Purzycki, ale Tomasz Loska, mimo problemów, złapał piłkę. Trzy minuty później zaatakował Górnik. Jesus Jimenez nie wykorzystał jednak dobrej okazji.
Odpowiedź Miedzi była błyskawiczna. W 27. minucie po zagraniu Piaseckiego Mateusz Piątkowski strzałem w długi róg dał Miedzi prowadzenie. Sędzia Tomasz Kwiatkowski skorzystał jeszcze z videoweryfikacji, ale uznał bramkę.
Górnik mógł odpowiedzieć w 32. minucie, ale po strzale Konrada Nowaka świetnie interweniował Sapela. Dwie minuty później z dystansu uderzał Marquitos, ale obok bramki. Gospodarze chcieli podwyższyć wynik. W 40 minucie strzelał Kwame, ale Loska nie dał się zaskoczyć.