Manifestacja na wrocławskim rynku w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych

Wrocławianie upamiętnili w ten sposób podpisanie Porozumień Sierpniowych, a także uczcili wydarzenia z 1982 roku. W wiecu wziął udział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, a także przedstawiciele Solidarności w tym Józef Pinior czy Władysław Frasyniuk. Przemówienie wygłosił też Jarosław Hyk, który w 1982 roku na placu Grunwaldzkim został potrącony i przejechany przez ciężarówkę ZOMO. Jak powiedział – nie wyobraża sobie być w tym dniu w innym miejscu, zwłaszcza że ledwo uszedł z życiem:

Niech żyje wolność i demokracja. Niech żyje Polska i zjednoczona Europa. Niech żyje Lech Wałęsa. #PorozumieniaSierpniowe pic.twitter.com/5STAzpQyg5
— Rafał Dutkiewicz (@dutkiewiczrafal) 31 sierpnia 2017
Krwawe wydarzenia z 1982 roku wspomnieli na Dolnym Śląsku także przedstawiciele rządu oraz głowa Państwa. Prezydent Polski Andrzej Duda, a także premier Beata Szydło przyjechali dziś do Lubina.
Zobacz: Obchody 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej [ZDJĘCIA, PROGRAM]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *