Krąg ciszy. Solidarnie przeciwko gwałtom

Gwałty i nieudolność organów ścigania – to hasła wieczornej pikiety we Wrocławiu. Partia Zieloni chce zwrócić uwagę także na orzekanie kar za tego typu przestępstwa. Według danych przedstawionych przez organizatorów zgromadzenia około 40% wyroków jest orzekanych w zawieszeniu poza tym w Polsce brakuje realnego wsparcia dla osób, które padły ofiarą gwałtu lub przemocy seksualnej.
Manifestanci, którzy zamierzają wziąć udział w pikiecie proszeni są o ubranie się na czarno i przyniesienie ze sobą świec. Początek akcji o godzinie 21 na placu Solnym. Podobne pikiety odbędą się w innych miastach w Polsce, tego samego dnia, o tej samej porze.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *