Koszykarki z Polkowic zrobiły pierwszy krok do półfinału

CCC wygrało u siebie z Politechniką Gdańską 86:72 w pierwszym meczu ćwierćfinału ekstraklasy.

Nie powtórzyła się sytuacja sprzed miesiąca, gdy faworyzowany zespół Pomarańczowych w meczu fazy zasadniczej nieoczekiwanie przegrał wysoko u siebie z gdańskimi akademiczkami 66:90. Sobotnie zwycięstwo nie przyszło jednak polkowiczankom łatwo.
Po wygranej przez CCC pierwszej kwarcie, w drugiej lepszy o 5 punktów był zespół Politechniki i do przerwy drużyna z Dolnego Śląska przegrywała 41:42.
Podopieczne Karola Kowalewskiego kontrolę nad spotkaniem odzyskały dopiero w 3. i 4. kwarcie. W kluczowych momencie z dystansu trafiły Aaryn Ellenberg-Wiley i Kamile Nacickaite, a pod koszem skuteczna była Dragana Stanković. Dzięki temu polkowiczanki budowały coraz to większą przewagę, która w połowie ostatniej części meczu wyniosła już 14 punktów. Pozwoliło to miejscowym na grę z dużo większym spokojem w ostatnich fragmentach spotkania.
Najskuteczniejszą zawodniczką w zwycięskim zespole była Stankovic. Serbska środkowa rzuciła 17 punktów i zebrała 12 piłek. 16 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty na swoim koncie zapisała natomiast amerykańska skrzydłowa Keisha Hampton.
Drugi mecz tych drużyn w niedzielę o 19.00 w Polkowicach.
CCC Polkowice – DGT AZS Politechnika Gdańska 86:72 (21:17, 20:25, 25:17, 20:13)
Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 1:0 dla CCC.
CCC Polkowice: Dragana Stankovic 17, Keisha Hampton 16, Klaudia Gertchen 14, Aaryn Ellenberg-Wiley 13, Weronika Telenga 11, Weronika Gajda 9, Kamile Nacickaite 6, Amanda Kantzy 0, Alicja Grabska 0.
DGT AZS Politechnika Gdańska: Jazmine Davis 22, Kateryna Rymarenko 11, Jowita Ossowska 11,…