Koszykarki z Polkowic zrobiły drugi krok do czwartego mistrzostwa w historii

Zespół BC pokonał ponownie u siebie Pszczółkę Lublin, tym razem 89:72, i w toczonej do trzech wygranych rywalizacji o złoty medal mistrzostw Polski prowadzi już 2-0.

Niedzielny mecz przez pierwsze trzy kwarty przypominał pierwsze starcie, kiedy oba zespoły bardzo dobrze broniły i zmuszały rywalki do rzutów z dystansu. Podobnie też obie ekipy lepsze okresy przeplatały zastojami w grze i stąd też wynik oscylował wokół remisu. Lepiej spotkanie rozpoczęły polkowiczanki, które prowadziły 10:6, ale kilka minut później było już 12:18.
Drugą kwartę przyjezdne rozpoczęły od trójki Emilii Kośli (19:23), ale podopieczne trenera Karola Kowalewskiego szybko doprowadziły do remisu (23:23). I tak wyglądały kolejne minuty – kosz za kosz, strata za stratę, aż do stanu 31:32. Wówczas Sasa Cado dwa razy przechwyciła piłkę i skutecznie wykończyła kontratak a następnie „trójkę” dorzuciła Aleksandra Zięmborska i zrobiło się 38:32. Na niewiele ponad dwie minuty przed przerwą było 43:39. Kolejne 120 sekund zespół z Dolnego Śląska wygrał 9:2 i odskoczył na 11 „oczek” (52:41). W tym okresie świetną indywidualną akcją popisała się Erica Wheeler, która rozgrywała ponownie bardzo dobre zawody, a także zza linii 6,75 trafiła Weronika Gajda.
Emocje w Polkowicach bynajmniej się nie skończyły. Przyjezdne się nie poddały i zaczęły odrabiać straty, co na pewno wynikało z lepszej gry w obronie, ale też gospodynie popełniły kilka prostych błędów. Po trafieniu nieco mniej widocznej w niedzielę Natashy Mack było już tylko 61:57.
Kluczowy okazał się początek czwartej kwarty, kiedy w niespełna dwie minuty Artemis Spanou zdobyła aż osiem punktów. Greczynka dwa razy trafiła za trzy, a do tego dołożyła rzut z odchylania i z 68:63…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *