Koszykarki Ślęzy Wrocław kończą sezon Basket Ligi Kobiet

W czwartym meczu ćwierćfinałowym Ślęza przegrała z Eneą Gorzów Wielkopolski 70:77. W rywalizacji do trzech wygranych gorzowianki triumfowały 3:1.

Czwarte spotkanie ćwierćfinałowe wrocławianki zaczęły niezbyt dobrze. To przyjezdne dyktowały warunki i szybko odskoczyły na kilkanaście punktów. Ta pierwsza kwarta zadecydowała o tym, że Ślęza nie była w stanie dogonić rywalek.
Mimo, że podopieczne Arkadiusza Rusina bardzo o to walczyły. W drugiej kwarcie to Ślęza poprawiła grę w ataku, zacieśniła też defensywę. Dzięki temu różnica zmalała o połowę. Kolejne dwa punkty wrocławianki urwały w trzeciej kwarcie. W czwartej to jednak Enea zachowała dystans i nie pozwoliła Ślęzie na powtórkę tego, co wydarzyło się w sobotę. Ostatecznie gorzowianki triumfowały 77:70, a w całej rywalizacji 3:1.
Czwarty mecz play off:
Ślęza Wrocław – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:77 (12:24, 19:13, 14:12, 25:28)
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 3-1 dla PolskaStrefaInwestycji. W półfinale play off zespół z Gorzowa zmierzy się z BC Polkowice.
Punkty:
Ślęza Wrocław: Karolina Stefańczyk 22, Patricia Bright 20, Anna Jakubiuk 12, Julia Drop 11, Monika Jasnowska 3, Magdalena Szajtauer 2, Wiktoria Kuczyńska 0;
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.: Stephanie Jones 17, Borisława Hristowa 17, Courtney Hurt 17, Dominika Owczarzak 13, Wiktoria Keller 7, Anna Makurat 3, Karolina Matkowska 3, Katarzyna Dźwigalska 0.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *