Koszykarki BC Polkowice z pierwszym w historii Superpucharem Polski

W meczu o to trofeum wicemistrzynie kraju pokonały w Poznaniu mistrza Polski Arkę Gdynia 77:72. Drużynę z Dolnego Śląska do sukcesu poprowadził amerykańsko-grecki duet: Feyonda Fitzgerald-Artemis Spanou. Obie zawodniczki zdobyły po 20 punktów.

Koszykarski superpuchar w żeńskim wydaniu nie ma zbyt długiej tradycji, spotkanie w stolicy Wielkopolski było dopiero piątym historii. Przed rokiem triumfowały gdynianki, które pewnie pokonały Basket 25 Bydgoszcz 96:47. Tym razem mecz o trofeum był bardzo zacięty.
Po pierwszych 10 minutach gry lepsze o trzy „oczka” były mistrzynie Polski (13:10). Również początek drugiej kwarty należał do zespołu z Pomorza, który po trafieniach Alice Kunek prowadził już 27:18. W kolejnych minutach sytuacja się nie zmieniła, aż do momentu trzech trafień z rzędu za linii 6,75 Feyondy Fitzgerald, Bożeny Puter oraz Artemis Spanou, co pozwoliło zmniejszyć straty do jednego punktu. Kolejna akcja także przyniosła zdobycz dla zespołu z Dolnego Śląska, co pozwoliło polkowiczankom zejść do szatni ze skromną, 1-punktową przewagą.
Otwarcie drugiej części meczu również należało do koszykarek z Dolnego Śląska, które za sprawą skutecznej gry trio Fitzgerald – Mavunga – Spanou osiągnęły 7-punktową przewagę w 27 minucie meczu (51:44). Z każdą minutą coraz lepiej grała Fitzgerald, która miała już 14 punktów i 9 asyst na swoim koncie. Sytuacja zmieniła się po koniec trzeciej kwarty, kiedy to żółto-niebieskie odrobiły straty za sprawą serii (10:0) i wyszły na 16 sekund przed zakończeniem na prowadzenie (54:53).
Ogromne emocje były także w ostatniej kwarcie, gdzie skuteczne ataki przede wszystkim Feyondy Fitzgerald wypracowały przewagę wystarczającą do zwycięstwa. Kropkę nad „i” na 22 sekundy przed zakończeniem postawiła Alicja Grabska (76:70).