Koszykarki BC Polkowice wygrały pierwszy mecz finałów

Dolnośląski zespół wygrał z Pszczółką Lublin 65:63. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Drugi mecz jutro (niedziela) o 18:00. Relacje w Radiu Wrocław.

Już pierwsze akcje pokazały, że oba zespoły postawiły na mocną defensywę. Wypracowanie czystej sytuacji rzutowej nie było łatwe, a przedarcie się pod kosz zdarzało się bardzo rzadko. Zwłaszcza jeżeli chodzi o zespół z Lublina, który zmuszany był do oddawania rzutów z dystansu. Ale po pięciu minutach to właśnie ekipa trenera Krzysztofa Szewczyka prowadziła 12:8, a wszystko dzięki skutecznym akcjom Kamiah Smalls.Pod koniec pierwszej kwarty, po trzech wcześniejszych nieudanych próbach, zaczęła trafiać Erica Wheeler i Polkowice wyszły na prowadzenie 16:14. Chwilę później przyjezdne doprowadziły do remisu, a pierwsze minuty drugiej kwarty wygrały 6:0 i prowadziły 22:16.W tym momencie o czas poprosił wściekły trener Karol Kowalewski. Reprymenda poskutkowała, bo jego zespół szybko odrobił straty a po trafieniu Stephanie Mavungi wyszedł na prowadzenie 23:22. Kolejne akcje też należały do Polkowic a Lublin przełamał się dopiero przy stanie 27:22.Kolejne fragmenty spotkania były bardzo wyrównane i żadnej z ekip nie udało się uzyskać przewagi. Na długą przerwę z minimalnym prowadzeniem schodził zespół z Dolnego Śląska dzięki niesamowitej Wheeler (33:32).Początek trzeciej odsłony należał do BC. Najpierw za trzy trafiła Artemis Spanou, a następnie punkty dorzuciły Weronika Gajda i z dystansu skuteczna Wheeler. Zrobiło się 41:34 i trener Szewczyk szybko poprosił o przerwę.Sytuacja na boisku niewiele się zmieniła. Co prawda lublinianki przerwały fatalną passę rzutów niecelnych, ale w dalszym ciągu zdobywanie punktów przychodziło im bardzo ciężko, a…