Kolejna wygrana koszykarek Ślęzy Wrocław

Wrocławianki pokonały MKK Siedlce 81:70.

Koszykarki Ślęzy Wrocław wciąż mogą się cieszyć mianem niepokonanych. W spotkaniu 6. kolejki ekstraklasy wygrały z MKK Siedlce 81:70. Starcie to bez wątpienia można określić mianem meczu walki.
Na papierze zdecydowanym faworytem była Ślęza. Jednak zaledwie trzy dni treningów i problemy z kontuzjami zaburzyły nieco przygotowania zespołu Arkadiusza Rusina. Na urazy uskarżał się również trener MKK Siedlce Teodor Mołłow. Przejawy chaotycznej gry po obu stronach było widać od początku spotkania, zawodniczki miały problemy ze skutecznością oraz kontrolowaniem piłki, nie brakowało też fauli. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły gospodynie, ale ich przeciwniczki cały czas utrzymywały się w kontakcie, wywierając presję na koszykarkach Ślęzy.
Nacisk przyniósł pożądany efekt w połowie pierwszej kwarty, kiedy to po celnych rzutach osobistych w wykonaniu Rebecci Harris siedlczanki wyszły na prowadzenie. Przewaga zespołu gości utrzymywała się przez kilka minut, ale ostatnie słowo w premierowej odsłonie sobotniego spotkania należało do zawodniczek Ślęzy, a konkretnie do Marissy Kastanek, która rzutem za trzy punkty w ostatnich sekundach tej części meczu dała swoim koleżankom prowadzenie.
Druga kwarta miała być momentem, w którym Ślęza zbuduje swoją przewagę i zacznie kontrolować losy pojedynku. Szybkie ataki oraz udane rzuty spod kosza pozwalały wrocławiankom realizować założony cel. Odpowiedzialność za powiększenie zapasu punktowego wzięła na swoje barki Terezia Palenikova. Słowacka skrzydłowa sama zdobyła siedem kolejnych punktów bez odpowiedzi…