KGHM: „Nie prowadzimy projektów polegających na produkcji uzbrojenia ani nie mamy takich planów”

– Nie prowadzimy żadnych projektów polegających na produkcji uzbrojenia ani nie mamy takich planów – poinformował KGHM Polska Miedź S.A. To reakcja na artykuł opublikowany w niedzielę wieczorem w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

„KGHM Polska Miedź S.A. zaprzecza informacjom przedstawionym w artykule Dziennika Gazety Prawnej. Nie prowadzimy żadnych projektów polegających na produkcji uzbrojenia ani nie mamy takich planów” – poinformował koncern.
Jak dodano, „spółka w trudnych makroekonomicznie czasach skupia się na utrzymaniu stabilnej produkcji, zatrudnienia i rozwoju projektów związanych z m.in. Odnawialnymi Źródłami Energii”. „Miedziowa spółka o swoich planach na bieżąco informuje akcjonariuszy i rynek giełdowy” – czytamy w oświadczeniu.
Podkreślono w nim również, że „KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem surowców naturalnych”. „Miedziowy gigant jest w ścisłej czołówce światowych producentów miedzi i srebra” – przypomniano w oświadczeniu.
W niedzielę wieczorem na stronie DGP, dziennik.pl, opublikowano artykuł zatytułowany „Rząd wykorzysta KGHM do zbrojeń”, w którym napisano, że „jednym z możliwych wariantów sfinansowania produkcji nowego uzbrojenia w Polsce lub modernizacji już istniejącego jest kooperacja między Polską Grupą Zbrojeniową, a KGHM lub firmami zagranicznymi, np. z Korei”.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *