Kapitan zostaje w Miedzi

Defensywny pomocnik Szymon Matuszek związał się z legnickim klubem nową umową. Kapitan zielono-niebiesko-czerwonych w dwóch ostatnich sezonach, mogący występować również w obronie, podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

Matuszek jest wychowankiem znanej ze szkolenia młodzieży Wodzisławskiej Szkoły Piłkarskiej. Następnie trafił do Silesii Lubomia, z której przeniósł się do hiszpańskiego klubu UD Horadada. Tam zwrócił na siebie uwagę skautów słynnego Realu Madryt, występując w młodzieżowej drużynie jednego z największych europejskich klubów. Z Hiszpanii Matuszka pozyskała ekstraklasowa Jagiellonia Białystok. Później pomocnik kontynuował karierę w Piaście Gliwice, Chojniczance Chojnice, Wiśle Płock oraz Dolcanie Ząbki. W mazowieckim klubie Matuszek był jedną z wiodących postaci, czym zapracował na transfer do Górnika Zabrze w przerwie zimowej sezonu 2015/2016. Po spadku czternastokrotnych mistrzów Polski stał się jedną z kluczowych postaci Górnika, najpierw wprowadzając zabrzan do Ekstraklasy, a następnie do europejskich pucharów. Łącznie w piłkarskiej elicie Matuszek rozegrał 119 meczów, w których zdobył 6 goli. W zielono-niebiesko-czerwonych barwach doświadczony pomocnik występował w ostatnich dwóch sezonach, w obu pełniąc funkcję kapitana Miedzi. Dla zespołu znad Kaczawy rozegrał 59 spotkań, w których zdobył 6 goli, w istotny sposób przyczyniając się do drugiego w historii klubu awansu do piłkarskiej elity.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *