Kamil Gradek mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas

Pierwszy dzień rozgrywanych na ziemi świętokrzyskiej MP w kolarstwie był bardzo udany dla zawodników z Dolnego Śląska, a szczególnie dla reprezentantów grupy z Polkowic.

Najwięcej powodów do radości miał Kamil Gradek, który w inauguracyjnym dniu zawodów zdobył w Busku-Zdroju złoty medal w jeździe indywidualnej na czas. Zawodnik CCC Team był najszybszy na trasie długości 46 km. Pokonał ją w 49 minut i 6 sekund. Drugie miejsce z czasem gorszym o 28 sekund od zwycięzcy zajął Maciej Bodnar, a trzeci był inny kolarz CCC Łukasz Wiśniowski – strata 59 sekund.
W kategorii „orlików”, czyli kolarzy do lat 23 najlepszy był Szymon Krawczyk z ekipy CCC Development. Na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega Damian Papierski.
Mistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas kobiet została Anna Plichta. Drugie miejsce zajęła Marta Jaskulska z drużyny CCC-Liv Team, która zdobyła także złoto wśród „orliczek”.
W trwających do niedzieli kolarskich mistrzostwach Polski wystartuje około 700 kolarzy, w tym 500 zawodowców i 200 amatorów. Z krajowej czołówki zabraknie Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki, którzy przygotowują się do startu w Tour de France. Początkowo mistrzostwa miały odbyć się w dolnośląskich Dusznikach, ale pandemia koronawirusa i problemy finansowe spowodowały, że zostały przeniesione do woj. świętokrzyskiego.