Kadra piłkarek ręcznych rozpoczęła zgrupowanie w Lubinie.

Polki przygotowują się do meczu eliminacji mistrzostw Europy z Włochami.

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych rozpoczęła w Lubinie zgrupowanie przed startem eliminacji do Mistrzostw Europy. „Biało-czerwone” rozpoczną zmagania meczem z Włoszkami w hali Regionalnego Centrum Sportowego. Spotkanie rozegrane zostanie w środę o godzinie 18:00.
Dziś odbył się pierwszy trening kadry. W zajęciach w hali RCS-u brały udział zawodniczki z rodzimej PGNiG Superligi, w tym Kinga Grzyb, która na co dzień reprezentuje barwy miejscowego Metraco Zagłębia Lubin. Do każdego spotkanie musimy podejść bardzo skoncentrowane i czy jest to zespół Włoszek czy Słowaczek chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony i oczywiście wygrać oba spotkania. Z pewnością drugi mecz nie będzie należał do najłatwiejszych spotkań ,bo Słowaczki z całym szacunkiem do Włoszek będą trudniejsze do pokonania – mówi skrzydłowa reprezentacji Polski.
Kadrowiczki z klubów zagranicznych dołączą do reprezentacji w poniedziałek. Wówczas odbędzie się kolejny otwarty trening. Przygotowania „Biało-czerwonych” będą mogli również obejrzeć uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny w Lubinie odbędzie się mecz reprezentacji Polski, na pewno hala zapełni się do ostatniego miejsca. Będąc jednocześnie nauczycielem w klasach sportowych bardzo również się cieszę, że młodzi adepci piłki ręcznej będą mieli okazję zobaczyć nasze najlepsze zawodniczki na żywo – mówi Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.
Hala Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie po raz drugi gościć będzie żeńską reprezentację piłkarek…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *