Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy Głogowa

Trasa obwodnicy zostanie zrealizowana nowym śladem, po zachodniej stronie miasta Głogowa zgodnie z przebiegiem wariantu PN4.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach to bardzo ważny krok w realizacji inwestycji. Jej wydanie poprzedzone było szczegółową analizą różnych wariantów trasy z uwzględnieniem aspektów technicznych, środowiskowych, społecznych i ekonomicznych. Na etapie prac dokumentacyjnych odbyły się spotkania informacyjne, natomiast przed wydaniem DŚU Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu przeprowadziła dwukrotnie konsultacje społeczne. 
Zaplanowana na tym odcinku inwestycja przewiduje budowę dwujezdniowej drogi klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Trasa o długości ok. 18 km zostanie poprowadzona nowym śladem i przebiegać będzie przez tereny gmin: Radwanice, Żukowice, Kotla, Głogów oraz miasto Głogów. Obwodnica poprowadzona zostanie po zachodniej stronie miasta Głogowa.
Obwodnica Głogowa rozpocznie swój bieg w gminie Radwanice (powiat polkowicki) na istniejącym północnym rondzie węzła Głogów Zachód (węzeł na skrzyżowaniu drogi ekspresowej S3 z drogą krajową nr 12), a zakończy w miejscowości Stare Serby, poprzez włączenie projektowanej obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 12.
W ramach zadania zaplanowano budowę czterech węzłów drogowych:
– węzeł Nielubia, który stanowić będzie skrzyżowanie dwupoziomowe obwodnicy z byłą drogą wojewódzką nr 298 w kierunku Kłobuczyna i byłą drogą krajową nr 12 w kierunku Głogowa,
– węzeł Słone, który stanowić będzie skrzyżowanie dwupoziomowe obwodnicy z drogą wojewódzką nr 292 Nowa Sól – Głogów,
– węzeł Głogów Lotnisko, który stanowić będzie…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *