Jelenia Góra organizuje pierwszy festiwal polskiego wina

18 czerwca na jeleniogórskim rynku pojawią się stoiska krajowych winnic i serowarów.

Nie będzie tych najmniejszych, bo oni mają zbyt małą produkcję. Winnica jest w Strużnicy, ale też w Cieplicach przy wałach ale nie są w stanie dostarczać produktów na rynek. Pojawią się za to większe winnice, również dolnośląskie i te z lubuskiego. -Ich produkty nie są jednak tanie, mówi Maciej Modzelewski, współorganizator wydarzenia. To nie tylko kwestia akcyzy, ale i mody:
[audioplayer id=”310519″ src=”/img/articles/120528/Jelenia-Gora-organizuje-pierwszy-festiwal-polskiego-wina-1-62a21c9f7b4b0-0w.mp3″/]
W Jeleniej Górze pojawią się stoiska 10 winnic i 2 serowarów. Impreza potrwa od 11.30 do wieczora i będą jej towarzyszyć nie tylko opowieści o produkcji wina, ale też występy muzyczne. Jelenia Góra przed laty winem stała. -Tu powstało pierwsze dolnośląskie wino musujące, mówi Andrzej Marchowski z urzędu miasta.
[audioplayer id=”310520″ src=”/img/articles/120528/Jelenia-Gora-organizuje-pierwszy-festiwal-polskiego-wina-1-62a21ca39e5ce-0w.mp3″/]
Jeleniogórskie wina świata nie zawojowały, ale dziś w okolicach miasta jest kilka winnic. Ich niemal cala produkcja jest sprzedawana lokalnie.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *