I liga: Zwycięstwo Chrobrego, porażka Miedzi

Piłkarze z Głogowa wygrali u siebie z Górnikiem Zabrze 2:0. Legniczanie przegrali natomiast na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2. Po 28 kolejkach Miedź zajmuje piąte, a Chrobry 11 miejsce w tabeli.

Chrobry trzy punkty zapewnił sobie w pierwszej połowie. W 25 minucie gola z rzutu karnego zdobył Mateusz Machaj. Dwie minuty później wynik ustalił Paweł Wojciechowski.

Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 2:0 (2:0)
Gole: Mateusz Machaj 25′ (k), Paweł Wojciechowski 27′
Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinow – Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Mateusz Wieteska, Ariel Wawszczyk – Bartosz Machaj (59′ Damian Sędziak), Michał Pawlik, Sebastian Bonecki (69′ Marcel Gąsior), Mateusz Machaj (84′ Michał Borecki), Łukasz Szczepaniak – Paweł Wojciechowski.
Górnik Zabrze: Tomasz Loska – Adam Wolniewicz, Bartosz Kopacz, Dani Suarez, Rafał Kurzawa – Łukasz Wolsztyński, Szymon Matuszek, Maciej Ambrosiewicz (52′ Bartłomiej Olszewski), Igor Angulo (72′ Marcin Urynowicz), Sandi Arcon – David Ledecky (59′ Denis Janco).
Żółte kartki: Szczepaniak (Chrobry) oraz Wolniewicz, Kurzawa (Górnik).

Porażkę ponieśli natomiast piłkarze z Legnicy. Zespół Ryszarda Tarasiewicza meczu w Bielsku-Białej zaczął jednak dobrze. W 13 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową zdobył Michał Stasiak. Cztery minuty później Podbeskidzie wyrównało. Silny strzał Michała Janoty wylądował pod poprzeczką i było 1:1.
Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy w 79 minucie głową strzelił Szymon Lewicki.
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Miedź Legnica 2:1 (1:1)
Gole: Janota 17′, Lewicki 79′ – Stasiak 13′
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński – Robert Gumny, Jozef Piacek, Mariusz Magiera, Paweł Moskwik, Bartosz Jaroch (66′ Jozef Dolny), Łukasz Hanzel, Michał Janota (90’…