I liga: Siatkarze z Wrocławia nie zagrają w finale

eWinner Gwardia Wrocław przegrała z LUK Politechniką Lublin 2:3 (22:25, 25:21, 26:24, 10:25, 11:15) w drugim półfinałowym meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W rywalizacji do dwóch zwycięstw lublinianie zwyciężyli 2:0. MVP został wybrany Paweł Rusin.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od błędu w polu serwisowym Mateusza Biernata 0:1. Chwilę później dobrym zagraniem odpowiedział Łukasz Lubaczewski 1:1. W dalszej części drużyny toczyły dość równą rywalizację punkt za punkt 7:7. Kiedy w polu serwisowym wrocławian pojawił się Siwicki, gospodarze odskoczyli na dwa oczka 9:7. Do połowy tej części meczu drużyny grały dość równo 14:14. Następnie lublinianie dobrze bronili piłkę w polu i wyprowadzali skuteczne kontrataki, m.in. Paweł Rusin 16:14. Gospodarze robili, co w ich mocy, aby dotrzymać kroku rywalom. Zespół Gwardii do walki próbował poderwać Damian Wierzbicki 16:18. Końcowa faza tej premierowej odsłony meczu należała już do siatkarzy LUK Politechniki 25:22. Ostatni punkt dla swojego zespołu zdobył Szymon Romać.
Początek drugiego seta to równa gra obu ekip 3:3. Do stanu 7:7 był remis. Następnie swoją przewagę zaczęli budować podopieczni Marka Lebedewa 9:7 i 11:9. W tej sytuacji szkoleniowiec gości zdecydował się na zmianę atakującego. Miejsce Romacia zajął Jakub Zioborowski. Na niewiele się to zdało, bowiem wrocławianie utrzymywali swój dobry poziom ataku 15:12. Z kolei zawodnicy z Lublina zaczęli popełniać proste błędy 12:17. Lublinianie walczyli do końca, ale warunki gry dyktowali jednak siatkarze z Dolnego Śląska 25:21. W ostatniej akcji błąd w ataku popełnił David Mehić.
Trzecia odsłona spotkania zaczęła się od punktowego ataku Romacia 1:0. Przez dłuższy czas drużyny grały bardzo równo 7:7 i 16:16. Dopiero w drugiej połowie tego seta na prowadzenie wyszli siatkarze z Lublina…