Herbie Hancock we Wrocławiu

Premiery, koncerty polskich artystów i światowych gwiazd – to wszystko wydarzy się podczas wrocławskiego festiwalu Jazztopad.

Premiery Charlesa Lloyda i Terence’a Blancharda. Jazz z Bułgarii i Kanady, scena londyńska, a na finał koncert Herbiego Hancocka – tak zapowiada się 14. wrocławski Festiwal Jazztopad.
Tegoroczne święto muzyki jazzowej rozpocznie się 17 listopada od premiery płyty Macieja Obary, mocno inspirowanej twórczością Komedy:
– Płyta nazywa się Unloved, czułem się związany z muzyką Komedy i coś takiego co się unosiło w tamtych czasach w muzyce polskie, bardzo cenię i staram się co jakis czas zaprezentować.
Z kolei dyrektor artystyczny festiwalu, Piotr Turkiewicz, zdradził nam według jakiego klucza dobrani zostali artyści, którzy pojawią się na tegorocznym Jazztopadzie:
– Wszystkich artystów, których zapraszam na festiwal miałem okazję postać. To działa tak, że kiedy poczuję jakąś charakterystyczną energię jestem w skłonny do tego, aby ich zaprosić. W ten sposób po raz kolejny program festiwalu zostało zbudowany. 
Tegoroczny festiwal zamknie koncert jego największej gwiazdy – Herbiego Hancocka. Ten występ zaplanowano w Narodowym Forum Muzyki na 26 listopada.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *