Hamlet w Teatrze Pieśń Kozła, Układ Formalny, Gruzja we Wrocławiu (WIDEO Z RW Kultura)

Fragmenty wtorkowej audycji Radia Wrocław Kultura – zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski.

Wakacje w kulturze niby się zaczęły, ale czy na pewno? Czy od kultury powinniśmy się mieć wakacje?
Spotkanie z reprezentantami Teatru Układ Formalny, który kończy swój samoformacyjny sezon w biskupińskiej zajezdni tramwajowej prezentacjami spektaklu 'Matka Courage krzyczy’. Podsumowywaliśmy niezwykły rok Układu i pytaliśmy o Formalną przyszłość. W studiu Grzegorz Grecas i Paweł Palcat.
[videoplayer id=169323][/videoplayer] Grzegorz Bral, dyrektor Teatru Pieśń Kozła. Rozmawiamy o najnowszej premierze Kozłów, o 'Hamlecie-komentarzu’. Premiera za nami i przed nami. Bo odbyły się już pierwsze przedstawienia, ale my zobaczymy nowy tytuł 11 lub 12 lipca. A wcześniej nie przegapcie niesamowitej 'Wyspy’ (8-9 lipca). Spotkanie z Bralem to – jeszcze raz powtórzmy – chwila fascynująca.
[videoplayer id=169322][/videoplayer] Paata Shamugia, jedna ze sław gruzińskiej poezji, uczestnik Miesiąca Spotkań Autorskich, które odbywają się we wrocławskiej Mediatece i w Klubie Proza. Gruzja jest gościem honorowym festiwalu. Paata Shamugia wywołał w swoim kraju kontrowersje książką grającą słowami z narodowym poematem 'Rycerz w tygrysiej skórze’ (znanym również w polskim przekładzie), jest także autorem tomu 'Schizospołeczeństwo’. Wraz z poetą w naszym studiu Irina Tkeshelashvili, moderatorka gruzińskich spotkań festiwalowych.
[videoplayer id=169324][/videoplayer] Co tydzień w wakacje po 19 liczcie na godzinę z piosenką aktorską.

Do usłyszenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na także na www.radiowroclawkultura.pl.
Radio…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *