GITAROWA MAJÓWKA W RADIU WROCŁAW KULTURA: 12:00 – 20:00

Zapraszamy w poniedziałek 1 maja.

Wielokrotnie zapowiadano jej abdykację. Próbowano zamknąć w muzeum, a na tron wstawić jakiś inny instrument. Ale nawet jeśli czasami gitara schodzi na drugi plan, to niedługo potem wraca z przytupem i znowu staje się instrumentem wiodącym w szeroko rozumianej muzyce popularnej. Zwróćmy uwagę, że tylko grających na niej muzyków określa się terminem „hero”, hasło „guitar hero” wciąż jest w użyciu. Nic dziwnego, że młodzi ludzie gotowi byli na wiele, byle tylko osiągnąć gitarowe mistrzostwo. Taki Robert Johnson zdecydował się nawet na zawarcie paktu z diabłem. Jimi Hendrix nie potrafił się rozstać ze swoim instrumentem, zabierał go nawet do toalety. BB King miał zaś tak czuły do niej stosunek, że każdej swojej gitarze nadawał imię kobiety, wciąż to samo zresztą: ‘Lucille’. A Prince tak śpiewał do swojej dziewczyny w piosence zatytułowanej „Guitar”: „Kocham cię, Skarbie, ale nie tak jak kocham swą gitarę”. A my w Radiu Wrocław Kultura tradycyjnie poświęcamy gitarze pierwszy dzień maja. Tym razem prześledzimy ewolucję gitarowych brzmień na przestrzeni siedmiu dekad. Zaczniemy w samo południe od lat pięćdziesiątych, zakończymy osiem godzin później dźwiękami współczesnymi. Zagrają wszyscy wielcy instrumentu, od Chucka Berry’ego, przez Jimiego Hendrixa i Jeffa Becka, po Steve’a Vaia i Gary’ego Clarka Jra. Zapraszamy.
www.radiowroclawkultura.pl
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *