Galeria: Piknik ekologiczny na Solnym. Tu odpoczniesz i się czegoś nauczysz

Po stronie natury – pod takim hasłem został zorganizowany piknik ekologiczny na placu Solnym. Trwa od soboty do niedzieli, w godz. 10-18. Jest on częścią programu Po Stronie Natury, realizowanego przez Żywiec Zdrój wraz z Lasami Państwowymi, Fundacją Ekologiczną Arka oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. Jego misją jest m. in. jest sadzenie drzew. W tym roku zostanie posadzony ich kolejny milion. [czytaj więcej]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *