Elektrownia jądrowa w Polsce. W budowie pomóc mają wrocławscy naukowcy

Wrocławscy naukowcy i studenci Politechniki Wrocławskiej będą współpracować przy zapowiadanych przez rząd budowach elektrowni jądrowych w Polsce.

Wydział Mechaniczno-Energetyczny tej uczelni ma podpisane umowy w tej sprawie z francuską firmą Frames Atom i południowo koreańskim konsorcjum KINGS. Dr Andrzej Tatarek z Politechniki przekonuje, że reaktory, które mają powstać oparte są na najnowocześniejszych technologiach:
[audioplayer id=”319929″ src=”/img/articles/124633/Elektrownia-jadrowa-w-Polsce-W-budowie-pomoc-maja-wroclawscy-naukowcy-1-6366e3bbafb8e-0a13.mp3″/]
Współpraca przy budowie w przyszłości reaktorów jądrowych w Polsce jest w tej chwili na etapie wymiany kadry naukowej. I tak na przykład dwoje słuchaczy Politechniki Wrocławskiej studiuje w Seulu na Wydziale Energii Jądrowej. Kolejna dwójka była na naukowych stażach letnich w Korei Południowej. Do Wrocławia wybierają się też naukowcy z tego kraju.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *