Derby szczypiornistek dla Zagłębia [POSŁUCHAJ]

Piłkarki ręczne z Lubina pokonały KPR Gminy Kobierzyce 30:24 i po 20. kolejkach pozostają niepokonanym liderem Superligi. KPR jest trzeci.

POSŁUCHAJ POMECZOWYCH ROZMÓW:
[audioplayer id=”329042″ src=”/img/articles/128543/Derby-szczypiornistek-dla-Zaglebia-POSLUCHAJ-1-641763b56f8a1-1zk.mp3″/]
Początek meczu to spore emocje i walkę na całego. W pierwszym minutach nieco lepiej prezentowały się przyjezdne, które były na minimalnym prowadzeniu. Zagłębie pierwszy raz wygrywało w 12. minucie, kiedy było 5:4. Po trafieniu Karin Bujnochovej liderki rozgrywek wygrywały już 6:4, ale przyjezdne nie zamierzały się poddawać. To jednak lubinianki dyktowały warunki gry i rzucały kolejne bramki. Po kwadransie o czas dla swojej drużyny, przy wyniku 5:8, poprosiła trener Edyta Majdzińska. wskazówki pomogły , bo zrobiło się 9:8, ale chwilę później to znów Miedziowe rozdawały karty. Aktualne Mistrzynie Polski włączyły piąty bieg i znów odskoczyły rywalkom. Do przerwy wynik brzmiał 14:11 dla Zagłębia.
Od początku drugiej części spotkania to znów Zagłębie przeważało. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej robiły wszystko, aby uniknąć nerwowej końcówki. Rozpędzone Miedziowe zdobywały kolejne bramki, a na rozegraniu szalała Patrycja Matieli. Brazylijska rozgrywająca Zagłębia nie tylko zdobywała bramki, ale i zaliczała kolejne asysty. Dziesięć minut po wznowieniu gry lubinianki wygrywały 22:15. KPR miał swój zryw, ale Zagłębie nie pozwalało na wiele. Lubinianki do końca grały swoje i zwyciężyły pewnie.
MVP meczu: Patrycja Matieli (Zagłębie)MVP KPR: Małgorzata Buklarewicz
MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 30:24 (15:11)
Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz, Wąż – Łabuda 3, Pankowska, Kocińska,…