Co za początek sezonu! Po znakomitej końcówce Zagłębie pokonuje Lecha

Piłkarze Zagłębia Lubin wygrali z Lechem Poznań 2:1 w meczu 1. kolejki ekstraklasy. Oba gole Miedziowi zdobyli w końcówce spotkania.

Lech pierwszy strzelił gola, miał szanse na kolejne i przeważał, ale końcówka należała do Zagłębia. Dwa stałe fragmenty gry zdecydowały o tym, że na inaugurację sezonu trzy punkty zdobyli gospodarze.Zagłębie pierwszy raz poważnie bramce Lecha zagroziło dopiero po blisko pół godzinie gry. Dominik Jończy świetnie zagrał za plecy obrońców rywali, gdzie wybiegał już Samuel Mraz. Słowak uderzył głową, ale Filip Bednarek popisał się świetną paradą.Do tego momentu zdecydowanie groźniejszy był Lech. Kąśliwie z dystansu strzelał Tymoteusz Puchacz, później w sytuacji sam na sam z Dominikiem Hładunem znalazł się Kamil Jóźwiak, a Hiszpan Dani Ramirez trafił w słupek.
Kilka chwil po sytuacji Mraza ponownie zaatakowali przyjezdni doskonałą sytuację miał Jakub Kamiński, ale w ostatniej chwili ryzykownym wślizgiem piłkę wybił Sasa Balic.Tuż przed przerwą Lech sprawiał wrażenie, jakby nieco opadł z sił i wtedy Zagłębie miało swoją drugą doskonałą sytuację. Sam na sam z Bednarkiem był Mraz, ale zamiast do siatki trafił w bramkarza gości.Piłkarze gospodarzy już chyba myśleli o przerwie, bo tylko patrzyli, kiedy odważnie piłkę wyprowadził z własnej połowy stoper Lubomir Satka, a po rozegraniu akcji w polu karnym sam znalazł się szwedzki nabytek Lecha Mikael Ishak i płaskim strzałem przy słupku nie dał szans Hładunowi.Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Goście nadal mieli inicjatywę i atakowali, a Zagłębie zepchnięte do obrony próbowało kontratakować. Kiedy już udało się miejscowym przesunąć ciężar gry na połowę rywali, ci wyprowadzili kontratak, po…