Było blisko, ale koszykarze Śląska znów bez wygranej w EuroCupie

W meczu 5. kolejki wrocławianie ulegli Promitheasowi Patras 76:78.

Wrocławianie, podobnie jak choćby w ostatnim spotkaniu z Turk Telekom Ankara, dobrze zaczęli mecz i po trafieniu Daniela Gołębiowskiego po sześciu minutach prowadzili 10:5. Z Turkami po świetnym początku przyszedł słabszy okres i tak samo było z Promitheasem, który łatwo zmniejszył straty (15:14).
Tym razem jednak końcówka pierwszej kwarty oraz początek drugiej należały do Śląska i po trafieniu Jeremiaha Martina było już 24:14. Mistrzowie Polski twardo bronili, nie pozwalali rywalom na oddawanie rzutów z czystych pozycji i to przekładało się na wynik. W tym momencie trener greckiego zespołu Makis Giatras poprosił o czas. Przerwa poskutkowała, bo kolejny fragment przyjezdni wygrali 15:4 i wyszli na prowadzenie 29:28.
Gra Śląska zupełnie się posypała i teraz po regulaminową przerwę sięgnął Andrej Urlep. Także w tym przypadku reprymenda poskutkowała, bo Śląsk zatrzymał Greków, a po świetnej końcówce i m.in. dwóch „trójkach” Aleksandra Dziewy po drugiej kwarcie prowadził 42:33.
W trzeciej kwarcie trwała wymiana ciosów – udana akcja za udaną akcję, błąd za błąd. W pewnym momencie goście zbliżyli się na pięć punktów (49:44), ale na trzy minuty przed końcem tej odsłony po dwóch skutecznych osobistych Arcioma Parachouskiego zrobiło się 58:48. Przez ostatnie 120 sekund trzeciej kwarty żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć choćby punktu i ostatnią odsłonę meczu mistrzowie Polski rozpoczęli prowadząc 62:50.
Grecy nie zamierzali jednak się poddawać. Po wznowieniu gry systematycznie zmniejszali straty i Arnoldas Kulboka trafiając z dystansu na…