Bomba w samolocie. Tak z tajemniczym pakunkiem radzili sobie kontrterroryści [FILM]

Na wrocławskim lotnisku, podczas inspekcji samolotu rejsowego jednej ze znanych linii lotniczych, mechanik pokładowy znajduje w pobliżu podwozia maszyny podejrzany pakunek. Paczka, do której przyczepione jest urządzenie elektroniczne z wystającymi przewodami, może być ładunkiem wybuchowym.

Do akcji wkraczają policjanci wyspecjalizowani w zwalczaniu najpoważniejszych zagrożeń. Na miejscu pojawiają się dolnośląscy kontrterroryści, którzy wraz ze Strażą Graniczną muszą zneutralizować pakunek. Taki scenariusz miały ostatnio ćwiczenia służb na wrocławskim lotnisku. Zobaczcie film: 

W trakcie działań pirotechnicy wykorzystywali najnowocześniejszy sprzęt. W użyciu był robot pirotechniczny GRYF służący m.in. do rozpoznania terenu i miejsc trudnodostępnych oraz kombinezon odłamkoodporny EOD, który wraz z całym wyposażeniem dociąża pracującego w nim policjanta o dodatkowe 40 kilogramów.
Kim są kontrterroryści? Na Dolnym Śląsku pełnią służbę w Samodzielnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji we Wrocławiu. Spektrum działań tej policyjnej jednostki jest bardzo szerokie, dlatego wyodrębnione są poszczególne grupy kontrterrorystów specjalizujące się w podejmowaniu konkretnych działań, aby funkcjonariusze mogli realizować je na najwyższym poziomie. Jedną z nich jest sekcja minersko-pirotechniczna, która pojawia się wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie związane z wszelkiego rodzaju ładunkami wybuchowymi.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *