Bestsellerowy romans sensacyjny (SŁUCHAJ)

Przez dwa tygodnie nasze lekturowe wieczory należą do Tiffany Snow, a właściwie Kathleen Turner. Bestsellerowa seria do posłuchania od poniedziałku do piątku o 22:50. Kto przegapi w czwartki w Radiu Wrocław Kultura po 5 odcinków (między 15:00 a 16:00).

Serię o Kathleen Turner (nie aktorce, zbieżność nazwisk częściowo przypadkowa) autorstwa Tiffany Snow śmiało można nazwać odkryciem wydawnictwa Arkady. To rzecz warta uwagi, zwłaszcza że postawiła na nią oficyna specjalizująca się raczej w albumach niż w literaturze dla kobiet. Z pięciu tomów głównych i dwóch dodatkowych w Polsce dostępne są na razie cztery.
Otóż Kathleen Turner to młoda, niezamożna dziewczyna pracująca w kancelarii adwokackiej jako goniec. Jak większość żeńskiej części pracowników korporacji Kathleen znajduje się pod urokiem przystojnego prawnika, jednego z trzech głównych udziałowców firmy, potężnego, bogatego i do tego przystojnego Blane’a Kirka. Pierwsze spotkanie głównych bohaterów serii przebiega w sposób dramatyczny dla Kathleen, która potknąwszy się o dywan pada na kolana przed swoim szefem na oczach grupy mężczyzn o nie mniej ważnych stanowiskach. Czyli początek dość banalny, przywołujący na myśl bestsellerowego Greya, ale też i trochę Kopciuszka lub przysłowiową sierotkę Marysię.Taki początek niepostrzeżenie przeradza się w pełną zaskakujących wydarzeń historię, która śmiało mogłaby stać się podstawą scenariusza filmowego. Styl autorki, a także i tłumaczki (Katarzyna Rosłan), sprawia że kolejne kartki powieści niemal same się przerzucają, a zaskakujące wydarzenia, których doświadcza główna bohaterka nie pozwalają odłożyć lektury na później. Zwłaszcza czytelniczki będą pod wrażeniem. Babski punkt widzenia i reagowania na świat przedstawiony przez Snow, wątek kryminalny oraz istotne detale budują klimat tych…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *