Beniaminek górą. Miedziowi bez punktów w Łodzi

W meczu 13. kolejki Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin uległo na wyjeździe Widzewowi 0:3. Bramki dla łodzian zdobywali Martin Kreuzriegler, Ernest Terpiłowski oraz Marek Hanousek.

Do niedzielnego spotkania Miedziowi przystąpili w nieco odmiennym składzie w porównaniu do ubiegłotygodniowego starcia z Koroną Kielce. W miejsca Łukasza Łakomego oraz Aleksa Ławniczaka trener Piotr Stokowiec desygnował do gry Marko Poletanovicia oraz Kokiego Hinokio. Na ławce rezerwowych tym razem zabrakło Martina Doleżala, a po raz pierwszy w tym sezonie zasiadł na niej Filip Kocaba. 17-latek w końcówce spotkania zmienił Marko Poletanovicia, zaliczając tym samym pierwszy występ w drużynie Zagłębia.
Spotkanie lepiej zaczęli piłkarze Widzewa łodzianie, którzy szybko chcieli potwierdzić dobrą formę z ostatnich meczów. Już w siódmej minucie z narożnika pola karnego groźnie uderzył Bartłomiej Pawłowski. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę bramki Zagłębia.
Po kolejnych 10 minutach przed kolejną szansą po szybkim kontrataku ponownie stanął Pawłowski, lecz tym razem jego strzał sprzed linii bramkowej wybił Gruzin Guram Giorbelidze. Blisko powodzenia był też obrońca Widzewa Martin Kreuzriegler. Mocne uderzenie Austriaka z ponad 30 metrów w niewielkiej odległości minęło słupek bramki bronionej przez Kacpra Bieszczada.
Pod drugą bramką zawodnicy Zagłębia, mimo osiągnięcia przewagi, nie mogli wypracować sobie klarownej okazji. Najwięcej kłopotów bramkarzowi Widzewa sprawiło uderzenie sprzed linii pola karnego Słoweńca Damjana Bohara, które Henrich Ravas wybił na rzut rożny. W 28. minucie szansę miał też Gruzin Tornike Gaprindaszwili, którego zablokował jednak Serafin Szota.
Po pół godzinie gra się wyrównała. Wówczas jednak strzał Ernesta…