Arboretum w Wojsławicach zaczyna sezon letni

Dziś Arboretum w Wojsławicach, będące filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, po zimowej przerwie otworzyło dla zwiedzających  ogromny, 62 hektarowy park.

Specyficzny klimat Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich, na których położone jest Arboretum, rozległe panoramy, wielka przestrzeń, a także  stawy i park podworski.
W kwietniu inspektor ogrodu Hanna Grzeszczak-Nowak wraz ze współpracownikami oferują trzy takie spacery. Już w dniu otwarcia Arboretum (17 kwietnia) w samo południe Hanna Grzeszczak-Nowak oprowadzi Gości po roślinach zwiastujących wiosnę.
W parku podworskim wśród starych, majestatycznych drzew kwitną jeszcze przebiśniegi, śnieżyce, fiołki i zawilce. Na rabatach można zobaczyć wciąż piękne ciemierniki i tak bardzo kojarzone z wiosną, obsypane kwiatami forsycje czy pigwowce. Podczas tego spaceru na pewno goście zostaną poprowadzeni przez słynną już aleję magnoliową, aby podziwiać niezwykłe piękno i różnorodność właśnie kwitnących, kilkudziesięciu odmian tych fascynujących drzew i krzewów. Będzie też można oglądać pierwsze, wcześnie zakwitające różaneczniki i azalie, poszerzyć swoją wiedzę, zaspokoić ciekawość.

23 kwietnia zaplanowano następny spacer „Szlakiem kwitnących unikatów”, który także poprowadzi inspektor Arboretum Hanna Grzeszczak-Nowak i pokaże Gościom mało znane w Polsce krzewy, kwitnące w kwietniu, m.in. azjatyckie stachiurki – o długich kwiatostanach przypominających sznury pereł, abeliofylum koreańskie – nazywane białą forsycją, intensywnie pachnące kaliny, dużą kolekcję pierisów japońskich i wiele innych rzadkich roślin spotykanych jedynie w kolekcjach ogrodów botanicznych i arboretach. 23 kwietnia zostanie otwarta wystawa fotograficzna Darka Pawłowskiego i odbędą…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *