Antycovidowcy manifestowali we Wrocławiu. Protest został rozwiązany

O godz. 12 rozpoczęła się manifestacja tzw. antycovidowców we Wrocławiu. W Rynku zgromadziło się ok. 200 osób.

Wrocławski magistrat przed godz. 13 rozwiązał w sumie 6 zgłoszonych manifestacji antycovidowców. Powodem było zagrożenie zdrowia i życia. Większość uczestników manifestacji nie chciała założyć maseczek. Podczas zgromadzenia nie brakowało emocji:

Od dzisiaj w całym kraju obowiązują restrykcje dotyczące strefy żółtej. Oznacza to obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Większe ograniczenia wprowadzono w związku ze znacznym wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnim czasie.
Na protest przyszło blisko 200 osób, choć organizatorzy zapowiadali, że w marszu przez centrum miasta weźmie udział 900 osób. Uczestnicy manifestacji tłumaczą, dlaczego sceptycznie podchodzą do koronawirusa i restrykcji z tym związanych:

W Rynku nie brakowało osób, które stosują się aktualnych przepisów, nakazujących noszenie maseczek:

Tymczasem mamy kolejny rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce stwierdzono 5300 nowych przypadków koronawirusa. Z czego 242 na Dolnym Śląsku.
Muzyk Iwan Komaranko, który był na wrocławskiej manifestacji powiedział, że wierzy w koronawirusa, tak jak w każdego innego wirusa:

Pomimo rozwiązania manifestacji organizatorzy nadal kontynuowali manifestację, a ze sceny przemawiali kolejni goście.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *