Alan Banaszek nadal liderem kolarskiego WSiO

Etap wygrał Czech Alois Kankovsky. Kolarz CCC Sprandi Polkowice finiszował na szóstej pozycji.

Trzeci etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków prowadził z Radomia do Stalowej Woli. Kolarze mieli do pokonania 211 km. Start musiał być przesunięty o 30 minut, z powodu nawałnicy jaka przeszła nad trasą, przewracając na drogi drzewa.
Po szybkim początku i kilku nieudanych próbach zawiązania ucieczki, na czele uformowała się ok. 20-osobowa grupka. Byli w niej lider wyścigu Alan Banaszek oraz jego kolega z CCC – mistrz Polski, Adrian Kurek.
Na premii górskiej w Sandomierzu mocniej na pedały nacisnął Banaszek. Oderwał się on razem z Michałem Podlaskim (Voster), Pawłem Cieślikiem i Josefem Cernym (obaj Elkov-Author) i na szczycie, który był jednocześnie lotnym finiszem, był trzeci. Kilkanaście kilometrów dalej dołożył do swojego konta kolejne trzy sekundy bonifikaty, wygrywając następną lotną premię.
Alan Banaszek jechał bardzo aktywnie w końcówce, ale na mecie nie był w stanie powtórzyć swojego środowego zwycięstwa. Kolarz CCC Sprandi finiszował jako 6., a po zwycięstwo sięgnął Alois Kankovsky (Elkov-Author). Czech pokonał Holendra Johima Ariesena (Metec-TKH) i Mateusza Komara (Domin).
Banaszek obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej i nad drugim Ariesenem ma 2 sekundy przewagi.
Z dalszej jazdy w imprezie z powodu udziału w kraksie musiał wycofać się startujący w barwach grupy z Polkowic Niemiec Jonas Koch.
Wyścig Solidarności i Olimpijczyków potrwa do soboty.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *