Olga Tokarczuk i jej alfabet, czyli wszystko o mężu, synu, rodzicach, fryzurze i popularności


Polacy cieszyli się jak dzieci (przynajmniej większość z nas), kiedy dotarła z północy wiadomość, że wrocławianka i Dolnoślązaczka Olga Tokarczuk dostała Literackiego Nobla za 2018 rok. Cieszyli się nawet ci, którzy nie przeczytali ani jednej jej książki (mam nadzieję, że już kupili i nadrabiają zaległości). Ale co wiemy o Oldze Tokarczuk, która 10 grudnia odbierze w Szwecji to największe na świecie literackie wyróżnienie? Oto kilka ciekawostek o pisarce. Zobacz alfabet Noblistki na kolejnych slajdach!
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *