Impel z szóstą kolejną porażką. Wrocławianki bez szans w Pile

Faworyt nie zawiódł. W spotkaniu 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Impel Wrocław przegrał na wyjeździe z PTPS Piła 0:3. Gospodynie okazały się zdecydowanie lepsze od wrocławianek. W kluczowych momentach ich przewaga była bardzo widoczna.

Pierwsze piłki meczu pokazały, że naszym siatkarkom będzie trudno nawiązać wyrównaną walkę. Drużyna z Piły szybko objęła prowadzenie 11:6. Szczególnie dobrze prezentowała się Dajan Bosković. Po kolejnych kilku akcjach było już 18:8. Wrocławianki były bezradne. Gospodynie triumfowały w inauguracyjnej partii do 11.
W drugim secie pilanki nie zamierzały zwalniać tempa i odskoczyły na dystans 10:4. Siatkarki Impelu popełniały sporo błędów własnych, które skrzętnie wykorzystywały zawodniczki PTPS-u. Wysokie prowadzenie sprawiło, iż pilanki w końcówce partii rozluźniły się, ale były w stanie zakończyć seta skutecznie. Wygrały 25:21.
Ostatnia jak sie później okazała partia momentami była udana dla zawodniczek z Dolnego Śląska. Kilka razy nawet prowadziły. W decydujących momentach znów nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki. Przegrały do 18 i cały mecz 0:3.
Liga Siatkówki Kobiet, 14. kolejka:
Enea PTPS Piła – Impel Wrocław 3:0 (25:11, 25:21, 25:18)
Enea PTPS Piła: Bosković, Stencel, Bosković, Różycka, Trnić, Wilk, Łysiak (libero) oraz Urban, Szubert, Kwiatkowska.
Impel Wrocław: Trojan, Gałucha, Murek, Nichol, Gierak, Chojnacka, Stenzel (libero) oraz Wołodko, Szczurowska, Łozowska.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *