Zawód: Kontroler biletów MPK

Chociaż niekiedy budzi kontrowersje, jest to praca jak każda inna. Wrocławskie MPK prowadzi nabory na kontrolerów kilka razy w roku. Na tym stanowisku pracuje ponad 40 osób, kolejna dziesiątka ma zostać zatrudniona w tym roku.

Każdy kontroler przed rozpoczęciem pracy przechodzi szereg szkoleń, w tym część pod okiem Policji. – Chcemy korzystać z najlepszych wzorców – mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK Wrocław.

Z każdego nietypowego zdarzenia po skończeniu swojej zmiany kontroler musi złożyć specjalny raport. 
– Niekiedy pasażerowie jadący bez bilety nie chcą okazać dowodu osobistego. W takich sytuacjach kontroler musi wiedzieć, co robić- dodaje  Korzeniowska:

Zainteresowani pracownicy mogą kursować również w nocy.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *