Variacje z Kennym Rogersem

Radio Wrocław Kultura – środa 21:00, sobota 19:00.

Zmarły 20 marca Kenny Rogers pozostawił po sobie dobre wrażenie. Nie znam osoby, która powiedziałaby o nim złe słowo, nawet o muzyce, jaką wykonywał, choć z pewnością nie jest to dziś gatunek szczególnie poważany. Sam Rogers mawiał, że śpiewał popowe piosenki, które zaakceptowała publiczność country i dlatego został reprezentantem tego nurtu. Rzeczywiście, klasycznego country u Rogersa jest niewiele, a w większości nekrologów i wspomnień pojawia się tytuł: ikona muzyki country. Dwa lata temu ogłosił, że z powodów zdrowotnych przestaje wyjeżdżać w trasy koncertowe, czyli aktywnym artystą był do swoich 79 lat. W 2012 roku wydał autobiograficzną książkę zatytułowaną: Szczęście czy coś w tym rodzaju. Zdobył trzy nagrody Grammy, zagrał w kilku filmach, sprzedał ponad 100 milionów płyt. Trzeba przyznać, że w grze zwanej sukces miał szczęście. Dobrze chyba przyswoił sobie słowa jednego ze swych największych przebojów. W utworze The Gambler młody mężczyzna spotyka starego hazardzistę w pociągu i otrzymuje życiowe rady: Musisz wiedzieć, kiedy trzymać karty w dłoniach, i kiedy je złożyć, kiedy odejść od stołu, i kiedy biec.
Zatem, tak, dziś odbiegamy od tzw. muzyki klasycznej, by upamiętnić jedną z istotnych globalnie postaci muzyki w ogóle.
Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.
Zaprasza Grzegorz Chojnowski
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *