Starzyński strzela, KGHM Zagłębie wygrywa z Legią

Zespół z Lubina pokonał na wyjeździe drużynę mistrza Polski 1:0.

Początek spotkania był wyrównany, a obie drużyny szukały szans na pokonanie bramkarzy rywala.
Legia zaczęła przeważać. W 12. minucie Bartłomiej Pawłowski zaatakował w polu karnym Artura Jędrzejczyka, ale sędzia Tomasz Musiał nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. W 14. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Jarosław Niezgoda, ale uderzył ponad poprzeczką.
Dwie minuty później świetną szansę miał Jakub Mares, ale przegrał pojedynek sam na sam z Arkadiuszem Malarzem. W 21. minucie sprzed pola karnego uderzał Filip Jagiełło, ale strzelił bardzo niecelnie.
Legia odpowiedziała najpierw akcją, po której Dominik Hładun świetnie obronił strzał głową Jędrzejczyka, a następnie uderzeniem Sebastiana Szymańskiego, które jednak minęło bramkę. Ten sam zawodnik uderzał na bramkę Zagłębia tuż przed przerwą, ale Hładun pewnie obronił.
Zagłębie szukało swoich okazji, w pierwszej połowie strzelało częściej niż gospodarze, ale piłkarzom z Lubina brakowało precyzji.
Lubinianie mieli niezłą okazję w 50. minucie, ale Mares za długo się zastanawiał i zamiast podawać w polu karnym zdecydował się na strzał, który został zablokowany.
W 53. minucie powinien paść gol dla Legii. Kasper Hamalainen strzelał z kilku metrów, jego uderzenie obronbił Hładun, a dobitka poszybowała ponad poprzeczką. Odpowiedział chwilę później mocnym strzałem Jagiełło, ale szczęśliwie interweniował Malarz.
W 63. minucie po okresie przewagi Legii Zagłębie przeprowadziło kontratak. Mares zagrał w polu karnym do Filipa Starzyńskiego, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Malarza….
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *