Rymy i bity: The Carters, nowy Drake, Kanye West i Nas [CO BYŁO GRANE]

Na hip-hopową audycję w Radiu Wrocław zaprasza Bartosz Tomczak.

Po dwóch audycjach w całości poświęconych polskim raperom dziś postanowiłem odwiedzić Stany Zjednoczone. Tym bardziej, że za nami naprawdę bogaty w premiery miesiąc. Ciężko w 50 minutach zmieścić wszystkie płyty więc postanowiłem wybrać cztery albumy z najbardziej nośnymi dla mnie ksywkami. Czy to oznacza, że to najlepsze wydawnictwa poprzedniego miesiąca? Niekoniecznie…
Zaczniemy od Drake’a – po pierwsze dlatego, że „Scorpion” wyszedł zaledwie trzy dni temu, a po drugie, że to ulubiony raper Marty Malinowskiej, która do tej pory prowadziła poniedziałkowy „Rytm i Bas”, a teraz jedzie podbijać stolicę (powodzenia!). Nowy album reprezentanta Toronto to aż 25 piosenek podzielonych na dwie części – pierwszą hip-hopową na 12 utworów i drugą z 13 kompozycjami bliższymi R&B. Uwielbiam „Nothing Was The Same” Drake’a, lubię w mniejszym lub większym stopniu jego kolejne płyty, ale „Scorpions” zdecydowanie najmniej. Może to kwestia małej ilości odsłuchów, ale mam wrażenie, że słucham ciągnących się w kółko tych samych numerów. Świat jednak Drake’a kocha – w dzień premiery pobił rekordy odsłuchów. W samym Apple Music „Scorpion” odsłuchano 170 milionów razy. Dla porównania poprzedni rekordowy „More Life” Drake’a wynosiło blisko 90 milionów.
Highlighty albumu? Na pewno „Nice for What” z kapitalnie wysamplowaną Lauryn Hill i utwór, który na pewno podoba mi się mniej, ale jest najszerzej komentowany czyli „Don’t Matter to Me” z refrenem… Michaela Jacksona.
Po Drake’u przejdziemy do krótszych płyt – składających się kolejno 9 (+ bonusowy numer) i 7…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *