Piłkarze Zagłębia wracają z Gdyni bez punktów

Zespół z Lubina przegrał na wyjeździe z Arką 1:2 w meczu 19. kolejki Ekstraklasy. „Miedziowi” zajmują 10 miejsce w tabeli.

W 12. minucie po prostopadłym podaniu Macieja Jankowskiego zaspała defensywa przyjezdnych, dzięki czemu Mateusz Młyński znalazł się sam przed golkiperem rywali i strzałem po ziemi pokonał Konrada Forenca.Zagłębie szybko doprowadziło do remisu. 10 minut później po wideoweryfikacji arbiter uznał, że Adam Deja faulował Bartosza Białka, a z rzutu karnego Pavelsa Steinborsa (był to 100. setny mecz Łotysza z rzędu w ekstraklasie) pokonał Filip Starzyński.I to właśnie ofensywny pomocnik lubinian najbardziej się starał zepsuć bramkarzowi gospodarzy ten jubileusz. W 26. minucie próbował go zaskoczyć uderzeniem z dystansu, a w doliczonym czasie pierwszej połowy trafił piłką w słupek.Po przerwie gra toczyła się pod dyktando Arki. W 53. minucie po centrze Damiana Zbozienia i zgraniu głową Jankowskiego bliski szczęścia był Fabian Serrarens. Pięć minut później piłka po uderzeniu Michała Nalepy przeszła tuż obok słupka, a w 70. minucie strzał Serrarensa obronił Forenc.Żółto-niebiescy zdołali wreszcie wykorzystać swoją zdecydowaną przewagę. W 75. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a w głównej roli ponownie wystąpili piłkarze, którzy mieli udział przy inauguracyjnym trafieniu. Tym razem role się odwróciły, bo po podaniu Młyńskiego piłkę z bliska umieścił w siatce Jankowski.Dopiero po stracie drugiej bramki zepchnięci do tej pory do defensywy lubinianie zdecydowali się odważniej zaatakować. Trener Martin Sevela od razu dokonał dwóch zmian – na boisku pojawili się Rok Sirk i Łukasz Poręba, ale wynik nie zmienił się. Goście od 87. minucie musieli…