Muzyka w RWK: Davit Baroyan, Kapela Bożków i Bardziej Plus [POSŁUCHAJ]

Kultura DAB+ Muzyka, poniedziałek 16-19, Maciek Przestalski (powtórka audycji we wtorek od 9:00).

Zaczęliśmy od spotkania z Davitem Baroyanem. Związany z Wrocławiem aktor Teatru ZAR wydał niedawno debiutancki hip-hopowy album pod tytułem „Balans”.
[videoplayer id=256688][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy z muzyką:

Drugą godzinę spędziliśmy (z niemałymi trudnościami technicznymi) w towarzystwie wrocławskiego zespołu Bardziej Plus. Na wydanym niedawno albumie „Sex, drugs & poezja śpiewana” łączą punkową energię z poetyckimi tekstami. Zdalnie połączyliśmy się z Grzegorzem Dąbrowskim, Pawłem Korkusiem, Andrzejem Leżoniem, Tobiaszem Wawrzyniakiem i Michałem Jezierskim.

Na koniec zapraszam do odsłuchania rozmowy z pochodzącą z Bożkowa Kapelą Bożków. O autorskiej mieszance jazzu, funku i rocka po opowiedzieli Oskar Babiak, Jacek Mokrzan, Wojtek Grzesiak i Paweł Fadiejew.

Do usłyszenia co poniedziałek w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *