MŚ w biathlonie – Kamila Żuk: czuję się zwyciężczynią tego biegu

Polki zajęły 7. miejsce w rywalizacji sztafet 4×6 km podczas biathlonowych mistrzostw świata we włoskiej Anterselvie. W składzie biało-czerwonych biegła m.in. urodzona w Wałbrzychu Kamila Żuk.

To najlepszy wynik biało-czerwonych w tym sezonie, jednak obserwujący zawody mogą czuć pewien niedosyt. Po trzech zmianach, na których pobiegły Kinga Zbylut, Monika Hojnisz-Staręga i Żuk, podopieczne trenera Michaela Greisa prowadziły z przewagą ponad 40 sekund. Magdalena Gwizdoń była jednak wolniejsza od rywalek i dała się wyprzedzić sześciu z nich.
Kamila Żuk spisała się w sobotę bardzo dobrze. Polka tylko raz dobierała na strzelnicy, a dobre tempo biegu pozwoliło jej zakończyć zmianę na pierwszej pozycji. Wałbrzyszanka miała wówczas ponad 40 sekund przewagi nad kolejną z rywalek. – Dając Magdzie zmianę aż się popłakałam ze wzruszenia. Emocje były tak duże, dawno nam się tak sztafeta nie poukładała. My jakoś dużo nie tracimy na trasie, ale zawsze brakowało nam tego dobrego strzelania – podkreśliła Żuk. Ona sama wbiegała na trasę na drugiej pozycji. Spytana, o czym myślała ruszając na swoją zmianę, z uśmiechem odparła: „Że zabiję koleżanki”.
– Byłam naprawdę zestresowana. Wiadomo, że nie jest łatwo wziąć zmianę na tak wysokiej lokacie, szczególnie w moim przypadku. Ja ostatnio niestety „kulałam” z tym strzelaniem. Dzisiaj się poukładało, cieszę się niesamowicie. Ja się czułam, jakbym wygrała ten bieg. Zdobyłam wiele doświadczenia i myślę, że przekonałam kibiców, że my jednak potrafimy coś zrobić dobrego – dodała Żuk.
Gwizdoń miała wprawdzie dużą przewagę, ale na jej zmianie biegły też rywalki ze ścisłej czołówki, m.in. mająca dotychczas pięć medali we Włoszech Norweżka Marte Olsbu Roeiseland. To właśnie ona cieszyła się z czwartego…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *