Kapitalny mecz Cuprum. Warszawa zdobyta

W 29. kolejce PlusLigi wciąż walczące o awans do fazy play-off ONICO Warszawa dość niespodziewanie przegrało 1:3 z Cuprum Lubin, które nie ma już szans na miejsce w czołowej „szóstce” rozgrywek. Dolnoślązacy pokazali bardzo dobrą siatkówkę.

Pierwszy set po całkiem wyrównanym początku, w którym górę brała jednak ONICO Warszawa, serią zagrywek Łukasza Kaczmarka i niezwykle czujną grą Cuprum Lubin w bloku, pomógł gościom wyjść na prowadzenie i zbudować wysoką przewagę (8:13). Seta zakończył skutecznym atakiem po skosie Robert Taht.
Drugą partię oba zespoły zaczęły od imponującej gry środkiem. Z zawodnikami na tej pozycji świetnie współpracowali i Antoine Brizard, i Michał Masny. Tymczasem po stronie warszawian z każdą piłką lepiej spisywał się też Kwolek, co wyraźnie dodało zespołowi więcej pewności. Stołeczni zaczęli grać pewniej i spokojniej, szybko odrabiając niewielkie straty i wychodząc na prowadzenie (13:10). Skrzydłowi z Lubina też nie wstrzymywali jednak rąk w ataku i gra do ostatniej piłki była bardzo zacięta (22:22). W nerwowej końcówce błąd w ataku popełnił jednak Wojciech Włodarczyk i po udanym ataku Tahta z szóstej strefy lubinianie prowadzili już w meczu 2:0.
W trzecim secie gospodarze błyskawicznie odskoczyli (8:1). Gra lubinian była zupełnie rozbita, w dodatku przez całe spotkanie niezbyt skuteczny był Keith Pupart. Można było wręcz odnieść wrażenie, że w pewnym momencie prowadzona przez Patricka Duflosa ekipa myślami była już w czwartej odsłonie, spisując trzecią na straty. Przegrała ją bardzo wyraźnie.
W czwartym secie mocno we znaki dał się warszawianom zwłaszcza Łukasz Kaczmarek. Ale gra była bardzo wyrównana. Gdy jednak w ataku ponownie dał o sobie znać Taht, a swoje znów skończyli środkowi, lubinianie zbudowali przewagę (19:22) i nie oddali jej już do…