Gładkie zwycięstwo Zagłębia

Piłkarze z Lubina pokonali u siebie ŁKS 3:1 i po 10 kolejkach Ekstraklasy zajmują 10 miejsce w tabeli.

Pierwsze pięć minut dla kibiców w Lubinie mogły być dużym zaskoczeniem, bo w tym okresie goście oddali trzy celne strzały, kolejne było zablokowane w ostatniej chwili i gdyby nie Dominik Hładun, mogło być 0:1.Poddenerwowany trener Zagłębia Martin Sevela zaczął pokrzykiwać na swoich podopiecznych i pokazywał, aby podeszli wyżej z pressingiem. I reprymenda przyniosła efekt, bo gospodarze zaczęli się utrzymywać przy piłce, a także zagrażać bramce łodzian.Pierwszą doskonałą okazję Zagłębie miało po kwadransie gry, ale Arkadiusz Malarz zdołał odbić strzał Sasy Zivca. Kilka chwil później dośrodkowanie Bartosza Slisza wylądowało na słupku, do piłki dopadł Damjan Bohar i mierzonym strzałem trafił do siatki.Kilkadziesiąt sekund później mogło być 1:1. Michał Trąbka popisał się ładnym technicznym strzałem zza pola karnego, ale trafił tylko w poprzeczkę.Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Po dośrodkowaniu w polu karnym piłka trafiła do Bartosza Kopacza, który zabawił się z obrońcami gości, zagrał do środka, a tam osamotniony Zivec z kilku metrów trafił do bramki.ŁKS prezentował się dobrze, kiedy miał piłkę przy nodze i atakował. Łodzianie zupełnie jednak zawodzili w obronie. Po jednym z rzutów rożnych tak się ustawili, że Bohar od połowy boiska biegł sam na Malarza. Słoweniec zbiegł nieco w bok i bramkarz gości zdołał odbić jego strzał.Druga połowa zaczęła się od gola dla przyjezdnych. Przy biernej postawie obrońców Zagłębia w idealnej sytuacji znalazł się wprowadzony w przerwie Piotr Pyrdoł i strzałem z bliska nie dał szans Hładunowi.Po zdobyciu…