Gitarzysta, autor piosenek, ksiądz – Bartłomiej Kot (AUDIO)

Rozmowa z artystą. Wieczór z Kulturą w każdy wtorek i czwartek o 20:05.

Nazywają go dynamicznym mistykiem gitary. I wszystko się zgadza: ma niespożytą energię, nie brakuje mu pomysłów na różnorodny w treści repertuar. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu (klasa gitary), a potem poszedł do seminarium duchownego. Doskonale znają księdza Bartłomieja Kota nie tylko studenci odwiedzający legendarną wrocławską Maciejówkę. Jako muzyk także ma spore sukcesy, a jego znakomity album ‚Wrocławskie spacery’ nominowaliśmy do Emocji – nagród Radia Wrocław Kultura. Wywiad-portret księdza, gitarzysty, songwritera dziś w Wieczorze z Kulturą.

Program emitowany jest równocześnie w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *