Festiwale, festiwale: Galowice, Sokołowsko, Wałbrzych, Wrocław, Zgorzelec (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Fragmenty programu z 10 września. Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, Kino, Muzyka – wtorek, od 16:00 (powt. w środę od 9:00). Zaprasza Grzegorz Chojnowski

Zbigniew Prażmowski, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, pomysłodawca Festiwalu Małych Prapremier, którego czwarta edycja rozpoczyna się w niedzielę. Siedem sztuk z całej Polski powalczy o Grand Prix, będą też spektakle towarzyszące i warsztaty.
[videoplayer id=235188][/videoplayer]
Stanisław Rybarczyk, Roberto Skolmowski – dyrygent i reżyser – oraz szef Muzeum Powozów w Galowicach Tadeusz Kołacz o Found Sounds Festival. Pierwsza odsłona to festiwal nieznanych oper Stanisława Moniuszki. Zobaczymy je w Galowicach (15.09, w Muzeum Powozów) i we Wrocławiu (18-19.09, Synagoga Pod Białym Bocianem). Jako pierwsi zaprezentujemy też premierową płytę DVD z nagraniem jednego z tych zapomnianych-odzyskanych dzieł, czyli ‚Karmaniolem’.
[videoplayer id=235187][/videoplayer]
Diana Dąbrowska, szefowa artystyczna festiwalu Hommage a Kieślowski, którego program także w tym roku imponuje. Bogactwo spotkań i seansów sprawia, że do Sokołowska znów warto się wybrać, już w ten weekend.

Przemysław Błaszczak – aktor, reżyser, pedagog, związany z Teatrem Żar, Instytutem Grotowskiego, Studiem Kokyu. Nowy sezon to również okazja do spróbowania siebie w unikatowym treningu pod okiem artysty. Szczegóły w naszej rozmowie.
[videoplayer id=235186][/videoplayer]
Wieczór z Kulturą w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura. Goście programu:> Tomasz Janczak, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej, reżyser i śpiewak kolejnej super produkcji, czyli ‚Nabucca’. Do zobaczenia w Zgorzelcu. Powiemy też o sezonie muzycznym w Jeleniej Górze.
[videoplayer…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *