EXIT POLL DLA TVP, TVN i POLSATU: we Wrocławiu Sutryk 50,1% głosów, Stachowiak-Różecka 27,8% [WYNIKI, KOMENTARZE, RELACJA]

Kandydat Koalicji Obywatelskiej z poparciem dotychczasowego prezydenta Rafała Dutkiewicza Jacek Sutryk zdobył 50,1% głosów. Drugie miejsce z poparciem 27,8% zajęła kandydatka Zjednoczonej Prawicy Mirosława Stachowiak-Różecka. Na kolejnych pozycjach znaleźli się kandydatka Bezpartyjnego Wrocławia Katarzyna Obara-Kowalska i Jerzy Michalak kandydat Bezpartyjnego Ruchu Obywatelskiego.

23:57
Trwa liczenie głosów po zamknięciu lokali wyborczych w powiecie wałbrzyskim. Żadna z gmin nie ma jeszcze pełnych wyników, ale z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, ze nie będzie drugiej tury w Walimiu i Głuszycy. Burmistrz Głuszycy, Roman Głód wstępnie uzyskał 84-procentowe poparcie, natomiast wójt Walimia Adam Hausman prowadzi z około 70-procentowa przewagą. Nie jest wykluczona druga tura w Boguszowie Gorcach.
23:54
Na wyniki głosowania czekają też mieszkańcy drugiego co do wielkości miasta na Dolnym Śląsku – Wałbrzycha. Tam kandydatów było czworo: obecnie urzędujący Roman Szełemej, Bogusława Czupryn, Łukasz Mikołajczyk i Ireneusz Zyska z PiS. Ten ostatni tak komentował pierwsze sondażowe wyniki:

23:45
 
W regionie legnickim trwa wielkie liczenie. Nie tylko w obwodowych komisjach wyborczych, ale również w sztabach. Do tych ostatnich zaczynają spływać pierwsze, nieoficjalne wyniki od mężów zaufania.
Zanim komisje zliczą, wypełnią raporty i przewiozą je do biur Państwowej Komisji Wyborczej minie jeszcze wiele czasu. Natomiast przedstawiciele kandydatów w komisjach zwykle sms’ami przesyłają wyniki do sztabów. I właśnie pierwsze takie dane nieoficjalnie wypłynęły już z komisji w Głogowie. Bazując na przeciekach z co 10 komisji wybory prezydenckie w tym mieście wygrał dotychczasowy prezydent Rafael Rokaszewicz. Uzyskał ponad 60-procentowe poparcie. Drugi wynik, prawie 30 proc należy do Przemysława Bożka z Prawa i Sprawiedliwości. Identyczne, liczenie również nieoficjalnych danych z Lubina wskazuje, że Robertowi…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *